Moderní gymnastika pro malé i velké gymnastky

Máte doma malou gymnastku, která sní o olympiádě? Holčičku mrštnou jako kočka, která chvilku neposedí a kterou pohyb opravdu baví?

Podpořte její sportovní ambice a pořiďte jí sportovní náčiní z LACASPORT, s nimiž  bude zakrátko v moderní gymnastice učiněný profík! 

Moderní gymnastika je oblíbený a všestranný sport, který rozvíjí flexibilitu, sílu a koordinaci pohybu již u velmi malých dětí.
Zpočátku se učí správně provést kotoul či placku, zanedlouho už zvládnou dělat provazy a nacvičovat první gymnastické sestavy.
Ať už vaše malá sportovkyně trénuje doma, ve sportovním kroužku nebo v klubu, správné gymnastické náčiní a pomůcky mohou výrazně přispět nejen k její motivaci a radosti ze sportu, ale i k jejím sportovním výkonům. 
Jaké gymnastické náčiní vybrat?


1. Gymnastické obruče - kolem dokola s úsměvem

Kdo by neznal gymnastickou obruč? Pamatujete si, kolik točení, kroužení a vrtění jsme si s ním sami užili? Obruče na moderní gymnastiku jsou ale skvělé nejen pro zábavu, ale také pro rovnoměrné posílení celého těla. 
V kroužcích moderní gymnastiky jsou s oblibou používány v různých sestavách a choreografiích, což jim přidává na pestrosti a zajímavosti. Kroužení kolem pasu ale není to jediné, co se s nimi dá dělat.
Přeskakování, točení kolem kotníku, ruky nebo vyhazování? S gymnastickou obručí rozhodně není nuda!  
Gymnastické obruče z LACASPORT jsou lehké a odolné a vyhoví tak nárokům i té nejnáročnější gymnastky. Obruče v naší nabídce jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a v průměrech od 30 cm až do 80 cm.
Vyberte u nás své sportovkyni obruč ve správné velikosti a oblíbené barvě - a vemte rovnou dvě, ať si můžete zakroužit taky!
A jaký průměr obruče zvolit? Jednoduše - obruč by měla sahat od země až po pánevní kost gymnastky. Pro ty mladší můžete zvolit obruč sahající od země až po pupík.

 

                 gymnasticka_obruc30 cm                       stripe-gymnasticka-obruc-assort60 cm

2. Gymnastické švihadlo - trojšvihy s lehkostí
Švihadlo na moderní gymnastiku není jen obyčejným nástrojem pro zahřátí těla před samotným tréninkem.

Malé gymnastky s nimi nacvičují dvojšvihy, trojšvihy nebo třeba vajíčko. Skákají dopředu, dozadu a postupně se připravují na první sestavu s náčiním.

Na LACASPORT nabízíme 2 metrová3 metrová švihadla, která jsou skvělá jak pro skákání, tak právě i pro sestavy se švihadlem. A vůbec se nemusíte se bát, že byste s nimi nezvládli všechny triky!

A jak vybrat správné švihadlo? Při výběru tohoto náčiní rozhoduje délka švihadla, která se odvíjí od výšky gymnastky.

Švihadlo správné délky poznáte, když si gymnastka stoupne na střed lana a konce švihadla jí budou dosahovat do úrovni podpaží. 

Využijte naši nabídku švihadel v délce 2 m a 3 m, která jsou připravena k okamžitému použití. 


3. Gymnastické stuhy - tanec barev a elegance

Látková gymnastická stuha na tyčce je neodmyslitelnou součástí rytmické moderní gymnastiky. Nejen, že práce s ní napomáhá zlepšení koordinace, ale intenzivně v dětech podporuje schopnost uměleckého vyjádření a ladnost pohybu.
Jemným pohybem zápěstí lze se stuhou dělat vlnky, točit ji kolem těla, udělat hada na zemi nebo s ní tančit. 
Máte-li doma malou gymnastku, vybírejte z gymnastických stuh 2 m délky (pro gymnastky od 3 let), gymnastických stuh 4 m délky (ideální pro gymnastky mladší 8 let), pro ty větší máme v nabídce i gymnastické stuhy 6 m délky (pro gymnastky starší 14 let). Délku stuhy však raději doporučujeme konzultovat s trenérem. 
Tyto hedvábné stuhy na gymnastiku je třeba doplnit také o sklolaminátovou tyčku v univerzální délce 56 cm. Stuha se na tyčku jednoduše připne pomocí pohyblivé karabiny a pak už stačí jen pár ladných pohybů a stuha může začít tančit

 

             stuha-mg-4m-bez-tycky26 m        svihadlo-mg-moderni-gymnastika-3-m3 m

4. Gymnastické kužele - síla a ladnost paží

Jak to jenom dělají, že s těmi kužely tak krásně točí? Už i malé gymnastky vědí, že vše je o správném úchopu (a postavení palce a ukazováčku). Pak se dají s kužely dělat doslova divy!

Gymnastické kužele můžete vybírat podle velikosti, váhy, materiálu a také barvy. V každém případě by měly být vyrobeny z kvalitní a odolné gumy nebo plastu. 

A jak je to s délkou? Tu vám doporučíme podle věku vaší gymnastky:

  • věk 3 až 6 let - kužele v délce 36 cm
  • věk 9 až 11 let – kužele v délce 40 - 41 cm
  • starší dívky a ženy - kužele v délce 44 - 45 cm

 

V nabídce LACASPORT najdete kužele na moderní gymnastiku v délce 36 cm a 45 cm, a to z plastu (upozorňujeme, že ty při cvičební sestavě nelze spojovat). 

Myslíte, že se kužele nedají využít i v dospělosti? Máme pro vás malý tip! Pokud často sedíte u počítače a máte unavené zápěstí z nekonečného klikání myší, dejte si pauzu a během ní pár otoček s kužely. Vaše zápěstí se skvěle rozhýbe a uvolní ;)

5. Gymnastické míče - obratnost celého těla

Gymnastické míče se sice nezdají, ale v moderní gymnastice bývají už poměrně velmi náročnou disciplínou vyžadující ladnost pohybu celého těla a obratnost. Položit si míč zezadu na krk, aby ladně sklouzl po zádech nebo od jednoho zápěstí ke druhému - to už opravdu vyžaduje praxi.
Přesto jsou míče na gymnastiku stále velmi populární a jsou takovou pomyslnou sportovní metou každé gymnastky. Když se míč během sestavy nikam nezakutálí, tak je vyhráno!
I u nás na LACASPORT najdete nepřebernou nabídku míčů různých velikostí či barev. Ale jak si vybrat ten pravý? Měl by být dostatečně lehký, pevný a jeho velikost by měla padnout akorát do dlaně tak, aby s ním bylo možné bez problémů udělat tzv. osmičku.
Barvu míče je vhodné sladit s gymnastickým dresem. A pokud si stále nejste jisti výběrem, nechte si poradit od trenéra vaší gymnastky. 

 

                        moderni-gymnastika-mice-116 cm    kuzel-mg-par-36cm45 cm

 

Ať už se rozhodnete potěšit svou malou sportovkyni čímkoliv z naší nabídky, vězte, že se správným vybavením z LACASPORT bude cesta vaší malé gymnastky ke sportovním úspěchům hladší a plná radosti.
A nezapomeňte - gymnastické náčiní nabízí hromadu zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé!