Jak vybrat In-line brusle

Velikost se udává jako u bot. Bota by měla nohu dobře fixovat, aniž by na ní nepřiměřeně tlačila. U většiny dětských bruslí lze velikost nastavovat pro více velikostí v jedné brusli.

 

Rozměry koleček

Rozměry koleček jsou udávány v milimetrech (mm), např. 78X24. První - větší rozměr vždy udává průměr kolečka, druhý – menší rozměr značí šířku kolečka.Obecně platí, že čím větší kolečka na bruslích máte, tím rychlejší jízdu můžete očekávat. Menší kolečka jsou naopak pomalejší, ale brusle jsou s nimi lépe ovladatelné. Velikost koleček je třeba vybírat optimálně s ohledem na pokročilost bruslaře.

 

Kvalita ložisek je udávaná stupnicí ABEC 1 až 9, kde číslovka 9 představuje nejkvalitnější ložisko. Čím kvalitnější ložisko, tím menší odpor klade. Pro ty, kteří budou jezdit častěji, doporučujeme vybrat ložiska s označením minimálně ABEC 5. Kvalitní ložiska se po roztočení zastaví po delší době. Měly by se točit tiše a bez cukání.

 

Údržba

Najeli jste spousty kilometrů a z ložisek se začínají ozývat divné zvuky? Kolečka nebo brzdový špalík jsou hodně sjeté? Je nejvyšší čas kolečkové brusle vyčistit nebo ojeté díly vyměnit.

Kolečka na bruslích jsou vyrobena z měkkého polyuretanu a po určitém počtu najetých kilometrů se začnou sjíždět. Na straně, kde se bruslař odráží se kolečka sjedou více, proto je potřeba kolečka prohodit z levé strany na stranu pravou a obráceně. Kolečka měníme tak, že vždy nejvíce sjeté (nejvíce namáhané první přední kolečko) přehodíme na méně namáhanou pozici číslo 3. Druhé kolečko dáme na poslední kolečko číslo 4.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.