Hra - Psaní a mazání 1 písmenka článek

Písmena: Psaní a mazání je hra, která zábavnou formou motivuje vaše děti k poznávání písmen a k jejich psaní. Díky mazacím tabulkám a fixe mohou psát kolikrát chtějí. Je to hra, která rozvíjí jemnou motoriku a soustředěnost, ideální pro předškolní děti. Veselé obrázky a hezká písmenka budou vaše děti bavit.

IMG_2588

Do rukou se nám dostala hra Písmena: Psaní a mazání. Hlavní, kdo testoval hru byla pětiletá předškolačka. Písmenka jí zajímají a často se sama ptala, co které písmenko je, když je viděla v knížce. Věřila jsem tedy, že jí hra zaujme. Hned při prvním pohledu na ní byla nadšená. Nejprve si prohlížela jednotlivé tabulky, na kterých je vždy napsané velké písmeno, zobrazený obrázek znázorňující věc začínající od daného písmene a poté dole řádky, kde děti mohou vyzkoušet psaní nejprve obtahováním vzoru a poté samostatně. Je zde velké tiskací, velké psaní a malé psací písmenko.
Vybrala si tabulku, která ji zaujala. O jako opice. Obrázek byl veselý a jasný. A ačkoliv ještě číst a psát neumí, hned mi hlásila, že je to O jako opice. Vzala do ruky fixu a pustila se do psaní. Obtahovala a poté sama psala písmenko O. Nejprve velké tiskací, poté psací. Když se jí nelíbilo, co napsala, víčko na fixe má mazadlo, kterým to hned mohla smazat. Sama od sebe si hlídala, jak moc se její písmenko podobá vzoru a nadšeně ukazovala, jak se jí to daří. Že zprvu písmenka měla k dokonalosti daleko vůbec nevadilo. Když byla stránka plná, zase ji smazala. Je pravda, že mazadlo na fixe je vhodné spíš pro malé plochy, nicméně celou tabulku snadno smažete pomocí obyčejného kapesníčku nebo hadříku a můžete psát libovolně krát znovu a znovu.

IMG_2593

Dceru psaní zaujalo natolik, že se k němu ráda a často vrací, vybírá si nejrůznější písmenka podle toho, který obrázek ji zaujme nebo které písmenko ji zajímá, například podle písmenek, která má ve svém jménu.
Kromě psaní se ale dá využít i k učení písmenek a jejich čtení. Dcera často listuje kartičkami a hlásí O jako opice, P jako pejsek… Během pár dnů se sama od sebe naučila několik písmen, která do té doby neznala. Samostatně a bez pomoci. Nadšeně hlásí, když je poznává i jinde.
Hra je hezky zpracovaná, obrázky jsou pro děti pěkné a lákavé. Pokud vaše dítě projevuje zájem o písmena, je to ideální hračka, která jej zabaví, ať už si s ní bude hrát samo nebo společně s vámi, kdy můžete například rukou zakrýt obrázek a nechat dítě, aby samo poznávalo písmena bez obrázku. Pro předškoláky naprosto ideální.
Markéta

IMG_2556

IMG_2572

IMG_2576

IMG_2578

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.